Andrzejkowy trans

Tradycje współczesnych zabaw andrzejkowych  i wróżenia nawiązują do bardzo starych obrzędów pogańskich sięgających czasów celtyckich. W ten szczególny wieczór szukamy uzasadnienia swojego losu i przyszłości w dziwnych i zawiłych kształtach wosku czy ołowiu.

Również i do świetlicy stowarzyszenia zawitała zabawa i wróżenie. Wodzirejem urozmaiconych zabaw tanecznych był Pan Przemek czyli DJ Johnson.

Wieczór rozpoczął się uroczyście, bowiem Pani Marzena w tym dniu obchodziła urodziny, toteż hucznym sto lat wszyscy uczestnicy podziękowali solenizantce za wspaniałą pracę i miłość do dzieci.

Pląsanie dzieci było radosne, szczere i spontaniczne do kresu sił. Przyniesione przez Pana Przemka rekwizyty pozwoliły dzieciom zamienić się w kameleony. Parkiet wypełniły postacie z bajek, współczesności i z kosmosu.

Wróżenie było  chwilą przerwy dla złapania oddechu w galopadzie Pana Przemka. Wosk wyczyniał cuda. Tworzył  skomplikowane i zawiłe kształty wymagające głębokiej wiedzy astrologa czy guślarza. A tańca ciągle mało……..

Dodaj komentarz