Bombowe bombki

Warsztaty zdobienia bombek rozpoczęły cykl zajęć budujących stopniowo atmosferę zbliżających się świąt.

Pani Ania i Dorota Wiśniewskie ze Srebrnej Góry zasypały świetlicę stowarzyszenia kartonami surowych bombek i niezbędnymi akcesoriami do prowadzenia zajęć. Oczekiwanie na prawdziwe zawody bombko – mistrzów wypełniła Pani Ania Kozioł przypominając z dziećmi kilka znanych kolęd.

Zdobienie bombek wymaga skupienia, precyzji i pomysłów. Wybór kolorystyki  szklanej kuli u dziewcząt był jednoznaczny – musiał być jaskrawy. Chłopcy byli bardziej stonowani i zróżnicowani. Dla Antosia nie był to problem, bo jego bombka szybko zmieniła kolor na niebieski.

Z upływem czasu i pod wpływem porad, i pomocy prowadzącej zajęcia Pani Ani, zaczęły powstawać szklane cudeńka. Również Pani Marzena obserwując zapał swojej małej córeczki śmigała pędzelkiem tworząc bardzo zindywidualizowane wzornictwo.

Końcowym  elementem zdobienia jest pokrycie napisów lub wzorów brokatem. Bombka musi się świecić. Sypano obficie. W kartonikach błyszczały nie tylko własne dzieła, ale również  twarze i włosy. Zajęcia skrzętnie filmował Pan Piotr Mróz, a jego wersja wydarzenia zostanie wkrótce ukazana.                        

Myślę, że każda praca dziecka – niepowtarzalna w treści i formie przysłowiowa bombka, zostanie wyeksponowana na świątecznej choince budząc radość twórcy i całej rodziny.

Dodaj komentarz