Dualistyczny tydzień

W poniedziałek 10 września 2018 roku w świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa piasek i farby ostatecznie formowały klimaty marynistycznych kompozycji rozpoczętych na poprzednich zajęciach. Niektóre rozwiązania kolorystyczne zdumiewały barwą. Największym jednak problemem przyjętej konwencji kompozycji było wykreowanie horyzontu. Dominowała sztormowa wizja morza bowiem fale były wszechobecne. Przedstawione prace – Mariki, Emilii, Dominiki, Oliwii to najbardziej ustabilizowane i dojrzałe prace, oddające klimat i przestrzeń dzikiej plaży.

W czwartek – 13 września – w świetlicy stowarzyszenia miała miejsce gala turystyczna będąca podsumowaniem zakończonego projektu wakacyjnych wędrówek z Rumcajsem.
Na spotkaniu zjawili się uczestnicy projektu – dzieci i rodzice. Najbardziej dręczącą chwilą dla dzieci było  oczekiwanie na wszystkich zaproszonych gości i tajemnica błyszczących pakunków na stoliku. Musiały jednak pokonać swoją ciekawość i ponownie udać się na wędrówkę  wakacyjnymi ścieżkami w prezentacji medialnej  ubarwionej żywym komentarzem Pani Marzeny, a później samych dzieci.
I wreszcie nadeszła najważniejsza chwila – wręczenie nagród dla najbardziej wytrwałych poszukiwaczy Cypiska, a zarazem zdobywców 26 paciorków.  To była ostra rywalizacja damsko – męska i rodowa, która zakończyła się ostatecznie remisem. Alicja i Patrycja oraz Bartosz i Wiktor zebrali taką samą ilość paciorków. Byli na wszystkich wycieczkach i w nagrodę otrzymali plecaki.
Wszyscy uczestnicy projektu zostali obdarowani upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami. Należy mieć nadzieję, że  suma nabytych doświadczeń i wiedza przez uczestników projektu zaowocuje w przyszłości, może już niedalekiej, sukcesami w szkole oraz rozwojem osobistych pasji i zainteresowań.

Serdecznie dziękujemy Nadleśniczemu Nadleśnictwa Jugów panu Janowi Lenartowi, za wsparcie finansowe naszego projektu. Dzięki temu wszystkie dzieci, które skorzystały z wakacyjnego projektu, mogły zwiedzić wiele ciekawych miejsc za darmo.

Wielkie podziękowania kierujemy do pana Michała Osowskiego – właściciela firmy transportowej Tiger Bus – za bezpieczne wyjazdy i powroty oraz za perfekcyjną obsługę naszych wypraw.

Dodaj komentarz