Emocjonujący tydzień Babci i Dziadka

Rozpoczynając programowe zajęcia świetlicowe poświęcone zbliżającym się ważnym i wzruszającym dniom – Babci i Dziadka, nikt się nie spodziewał, że zakończą się w piątkowy wieczór w Domu seniora w Świerkach.

Zaproszenie gospodarza obiektu na zaprezentowanie świetlicowych Jasełek było zaskakującym i bardzo miłym wyróżnieniem dla dzieci. Nic też dziwnego, że zajęcia stały się próba generalną z niewielka weryfikacją składu osobowego. Zajęcia plastyczne w których uczestniczyła babcia z wnuczką posłużyły do wykonania estetycznej laurki z życzeniami dla seniorów.

W piątkowe popołudnie pasterze, królowie i aniołki wkroczyli do szeroko  otwartych podwoi domu seniora. Zgromadzeni w świetlicy obiektu seniorzy badawczo i wyczekująco mierzyli wzrokiem przygotowujących się do występów małych artystów. Pani Marzena wcieliła się w podwójną rolę – ostatniego koła ratunkowego czyli suflera  i reżysera spektakl. Zajęła strategiczna pozycję za plecami występujących i artyści z werwą rozpoczęli występ. Nasze solistki, mikroskopijna Zuzia oraz Dominika swoim śpiewem poruszyły emocje zebranych, rozległy się brawa i nieśmiałe wtórowania prezentowanych kolęd.

Po występie dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami dużej ilości zdrowia. Pan Krzysztof z właściwą dla siebie dozą humoru podziękował dzieciom olbrzymim cukierkiem pełnym słodkości i zaprosił do biesiadnego stołu. Dzieci na gorąco komentowały swoje wrażenia artystyczne, a dorośli oddali się dyskusji i refleksji nad istotą ludzkiej starości.

Relacja i fot. Zbigniew Babiak

fot. Agnieszka Burnos

 

Dodaj komentarz