Ferie Zimowe 2016 – wycieczka do Kopalni Węgla w Nowej Rudzie

W poniedziałek, 8. lutego 2016 r., Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa zorganizowało wycieczkę do Trasy Turystycznej Kopalni Węgla w Nowej Rudzie.

W wycieczce wzięły udział 52 osoby (15 osób dorosłych i 37 dzieci i młodzieży).
Dzieci i młodzież miały wycieczkę za darmo (przejazd i bilety wstępu) a dorośli ponosili symboliczny koszt 10 zł (za przejazd i bilet wstępu). Wstęp dzieci i młodzieży był finansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa.

Tak stosunkowo niewielkie koszty były możliwe dzięki życzliwości przewoźnika pana Michała Osowskiego właściciela firmy TIGER BUS www.tiger-bus.pl, który zaoferował nam bardzo przystępną cenę przewozu oraz dzięki pani Barbarze Korbas – właścicielce Trasy Turystycznej Podziemnej Kopalni Węgla w Nowej Rudzie www.kopalnia-muzeum.pl, dzięki której życzliwości wszyscy mogli zwiedzać Kopalnię za symboliczne 5 zł.

Dziękujemy również fantastycznym przewodnikom, którzy w bardzo ciekawy i barwny sposób pokazywali nam trud pracy górnika oraz realia, historię i ciekawostki związane z wydobyciem czarnego złota na naszych terenach. Choć ta niewątpliwie najciekawsza atrakcja naszych okolic jest tak blisko większość odwiedzało ją po raz pierwszy.

         

Dodaj komentarz