Jajcarski akord

Kolejna tradycją w kalendarzu marcowych zajęć świetlicy, stała się zabawa w poszukiwanie czekoladowych jajeczek. Mistrz ceremonii – Pan Przemek – zaprosił do pomocy małżonkę, licząc na jej kobiecy spryt w maskowaniu jajek.

Po podaniu danych taktycznych obszaru poszukiwawczego i wyposażeniu dzieci w woreczki, poszukiwacze kolorowych i kulistych skarbów w sprinterskim tempie rzucili się do ataku. Pan Przemek dysponował jednak magiczną różdżką, ponieważ  jajka dla wielu poszukiwaczy były niewidoczne. Dla innych  stawały się okazją do pomnożenia zdobyczy. Ostatecznie wszystkie jajka zebrano, a wysiłek włożony w poszukiwania niektórzy chcieli sobie zrekompensować skonsumowaniem choćby jednego jajeczka.

Nie czekając na efekty łakomstwa jajcarzy powróciliśmy do świetlicy, gdzie podsumowano zabawę. Każdy poszukiwacz pochwalił się znajomością matematyki licząc swoje trofea. Oliwia – Mistrzyni „jajcowania” uzbierała 48 czekoladowych jajek.

Drugą  częścią spotkania było wykonanie stroika wielkanocnego. Bazę stroika stanowiła doniczka. Dzieci łączyły gotowe elementy symbolizujące tradycje wielkanocne z gałązkami bukszpanu. Powstały estetyczne i bardzo ładne ozdoby świątecznego stołu inspirowane miłością do rodziców.

Dodaj komentarz