Jak trudno kształtować osobowość i oryginalność twórczą

Ostatnie zajęcia poniedziałkowe, w formie warsztatów plastycznych, były poświęcone trudnej umiejętności projektowania graficznego. Zajęcia tego typu  pozwalają także określić  etap rozwoju osobowościowego uczestników zajęć.

Tematem projektowania był kształt i kolorystyka tradycyjnego znicza oraz maski karnawałowej. Zróżnicowanie wiekowe projektantów od razu określiło podejście do proponowanego zagadnienia.

Grupa młodsza  przyjęła wariant odwzorowania rzeczywistości dodając doraźnie indywidualne walory kolorystyczne. Starsi podjęli trud kreowania formy. W przypadku masek nadal dużą popularnością wśród młodzieży cieszy się konwencja wizerunku  upowszechniona  w filmie „Straszny film”. Zbliżający się Halloween coraz popularniejszy wśród młodzieży ukierunkował projekty w kierunku grozy i wampiryzmu. Nie budziły strachu lecz były hołdem oddanym stereotypom masowej komercji medialnej. Pociechą i nadzieją jest to, że daleka i zmienna jest droga od projektu do jego realizacji w aspekcie twórczym.

relacji i fot. Zbigniew Babiak

 

Dodaj komentarz