Kolorowy świat Bajkolandii

15 października dzieci uczęszczające na świetlicę profilaktyczno – wychowawczą, prowadzoną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa, udały się wraz z opiekunami do sali zabaw Bajkolandia w Nowej Rudzie. 

Każdorazowy pobyt w Bajkolandii  przynosi uczestnikom i opiekunom zabaw dzieci różnorodne emocjonalne doznania. Tym razem w posępne październikowe popołudnie wnętrze obiektu emanowało spokojem i aurą wyjętą żywcem z sagi  o „Gwiezdnych wojnach” i przypominało mroczne widmo. Dzieci posiadają jakąś zdolność szybkiej adaptacji do danego środowiska. Nie było donośnych wrzasków i konfliktów o zabawki. Każdy konsumował w ciszy i pocie czoła uroki mroczności.

Ulubioną zabawą było bezgłośne przemykanie na rowerkach i motocyklach po zakamarkach placu zabaw. Zjeżdżalnie ukryte w mroku co jakiś czas wypluwały asteroidy, które zaraz błyskawicznie znikały. Stolik opiekunów przypominał stację kosmiczną do której przybywali zmęczeni kosmiczni wędrowcy i po uzupełnieniu ubytków energetycznych ruszali dalej  na podbój widma. Czasu nie dało się zatrzymać ,toteż końcowe zdjęcia w kosmologicznej tonacji  i drobny upominek gospodarzy na pożegnanie ,przywrócił nas do rzeczywistości i zakończenia pobytu.

Relacja i fot. Zbigniew Babiak

Dodaj komentarz