Mierzymy siły na zamiary

Zamierzeniem członków stowarzyszenia było opracowanie przedstawienia teatralno – muzycznego promującego kolejną edycję wakacyjnych wędrówek tym razem po pograniczu polsko – czeskim.

Tytułowa postacią projektu jest wesoły czeski rozbójnik Rumcajs z Jiczina. Autorami scenariusza są wesołe i dorosłe dziewczyny ze stowarzyszenia. Postawione zadanie było bardzo ambitne, gdyż premiera spektaklu odbędzie się na Wiosennym Jarmarku stowarzyszenia.

Ostatnie dwa tygodnie zajęć świetlicowych  były okresem gromadzenia i mierzenia potencjału twórczego dzieci ale także przygotowań logistycznych imprezy. Próby pozwoliły ujawnić skrycie ukrywane przez dzieci talenty wokalne i taneczne.

Dzięki cierpliwości Pana Piotra, a przede wszystkim Pani Agnieszce pomieszczenia świetlicy zamieniły się w parkiet taneczny po którym w pocie czoła pląsały i fruwały rusałki. W innych momentach przybierały formę teatralnej sceny, gdzie pod czujnym okiem Pani Marzeny i recenzenta Pana Tomka dzieci nabywały i doskonaliły elementy występu scenicznego.

Można sądzić, że zgromadzony i utwardzony potencjał twórczy dzieci pozwoli w dniu jarmarku  odpalić przysłowiową artystyczną petardę.

Dodaj komentarz