Na grzyby z malarskim pędzlem

Jesień niejedno ma imię. Urzeka różnorodną kolorystyką liściastych lasów i czarami mglistych poranków. Z drugiej strony jej druga połowa z szarugą i mżawkami jest zjawiskiem frustrującym i nielubianym. Jest okresem wielkich darów natury z których korzystają ludzie i zwierzęta.

Magiczne słowo – grzyb w tradycyjnej kuchni polskiej zajmuje eksponowane miejsce. Na czwartkowym spotkaniu rozpoczęliśmy cykl zajęć plastycznych inspirowanych jesienią.

Udaliśmy się na malarskie grzybobranie okraszone pogawędkami o naturze bohatera tematu. Powstawały śliczne, kolorowe grzybki .Tylko na początku były  karłowate i profilowane niczym zasadzony sosnowy las. Lecz wkrótce spod pędzli wyłonił się w wielu pracach prawdziwy król – muchomor, który zapewniał efektowną ‘zauważalną’ kolorystykę. Plonem malarskiej wędrówki po lesie jest powstanie kilku bardzo dobrych prac i postępujący proces „łapania” perspektywy. Zajęcia plastyczne poprowadził Pan Zbigniew Babiak.

Drugą cześć spotkania wypełnił Pan Piotr Mróz zapoznając  dzieci ze sztuką filmowania kamerą. Atmosfera spotkania była gorąca. Napięcie, euforia, gorączka, entuzjazm i inne emocje określały twarze dzieci – pokolenia Internetu. Niełatwo było poskromić ambicje aktorskie przyszłych gwiazd i gwiazdeczek.

Czwartkowe zajęcia filmowe na naszej stowarzyszeniowej świetlicy odbywać się będą od godz.16.00 do 17.00. Jest to propozycja zajęć z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Są to zajęcia płatne i kosztują 5 zł od  dziecka. Miesięczny koszt zajęć to 20 zł.

W świetlicy możemy liczyć na pomoc i wsparcie dziewczyn z Klubu Wolontariuszy „Uśmiech serca”. Serdecznie dziękujemy pani Annie Kozioł za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby 🙂

Dodaj komentarz