Niebawem otwarcie

Niebawem zakończona zostanie budowa (montowane są ostatnie elementy) odbiorem technicznym nowego obiektu rekreacyjnego na terenie Jugowa nieopodal punktu aptecznego przy ul. Głównej (zjazd na ul. Spokojną).

3 lata temu Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa znalazło ten teren i podjęło działania celem powstania w tym miejscu Otwartej Strefy Aktywności (OSA) czyli siłowni plenerowej z elementami placu zabaw dla dzieci. Wtedy to członkowie naszego Stowarzyszenia i zaprzyjaźnione osoby podjęły trud uprzątnięcia wstępnego tego terenu o czym pisaliśmy tutaj:
http://przyjacielejugowa.pl/akcja-sprzatanie-terenu/

W środę 14 listopada podjęliśmy działania celem uprzątnięcia tego miejsca przed odbiorem technicznym i otwarciem. M.in. wycięliśmy samosiejki odsłaniając teren od ulicy, zebraliśmy gałęzie, liście i odpady w jedno miejsce a plastiki, butelki, puszki i wygrabione szkło popakowaliśmy w worki, które zostaną wywiezione.

Przypominamy, że na teren zarówno placu zabaw dla dzieci jak i siłowni nie wprowadzamy zwierząt o czym mówi tam zainstalowany regulamin a jeżeli już się tak zdarzy sprzątamy od razu po naszych zwierzakach zabierając ze sobą na spacer woreczki. Na miejscu są zainstalowane kosze na śmieci, ławki, elementy siłowni (8 rodzajów ćwiczeń), miejsce do parkowania rowerów, 2 stanowiska do gier (drugie jest jeszcze w trakcie montażu), nasadzenia i plac zabaw dla dzieci.

Mamy nadzieję, że to miejsce będzie służyć wszystkim mieszkańcom Jugowa i że wszyscy, mając na celu wspólne dobro i odpowiedzialność będą zwracać uwagę na porządek i czystość.

To jeszcze nie koniec. Mamy pomysły na uzupełnienie tego miejsca ale potrzebne są kolejne działania i fundusze. O innych planach niebawem.

Za dzisiejsze zaangażowanie, sprzęt, wolny czas dziękujemy: Grażynie Jurowicz, Cecylii Komasińskiej, Elżbiecie Kłysz (dodatkowo za ciepłą herbatkę), Ryszardowi Czerewatemu, Janowi Jabłońskiemu, Wojciechowi Kłysz (dodatkowo za piłę i paliwo), Przemkowi Burnosowi i Dawidowi Saryszowi.

Fot. Dawid Sarysz
       

Dodaj komentarz