Ostatnie szlify

Powstałe tydzień temu kompozycje malarskie na dzisiejszych zajęciach plastycznych, miały doznać zaszczytu zwieńczenia procesu twórczego młodocianych artystów.

Liście to oporny materiał plastyczny, więc niektóre prace wymagały uzupełnienia i podklejenia. Inne grupy, stosując farby plakatowe, dopełniały kolorystykę swoich dzieł. Marika doznała weny twórczej i całkowicie przeobraziła kompozycję i to z takim artystycznym uniesieniem, że jej palce zastąpiły pędzle.

Efektem takiej zapalczywości a jednocześnie wolności wypowiedzi plastycznej jest udana abstrakcja. Nastoletni artyści a właściwie solistki – Alicja i spółka szlifowały swoje indywidualne dokonania związane z wakacyjnymi wspomnieniami.

”Dzieciaczki”, jak to często Pani Marzena określa grupę najmłodszą, pracowicie kolorowały postacie ze znanych bajek. Sielsko i spokojnie upłynęło kolejne spotkanie ze sztuką.

Po skończonej „pracy” w ruch idą gry planszowe oraz ulubiona zabawa w Wygibusa 🙂 W przerwie, jak zawsze, przepyszny podwieczorek i ciepła malinowa herbatka.

Dodaj komentarz