Podsumowanie Ferii Zimowych 2016

W termie od 1. do 12. lutego br. Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa wspólnie z Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda z Ludwikowic Kł. zorganizowało Ferie Zimowe dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku.

Zorganizowaliśmy 4 wycieczki:
– Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie – organizator Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa
– Nadleśnictwo w Jugowie – organizator Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa
– Wystawa klocków LEGO we Wrocławiu – organizator Centrum Kultury Gm. Nowa Ruda
– Lodowisko w Świdnicy – organizator Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

Ponadto w siedzibie Stowarzyszenia zorganizowaliśmy Zabawę Karnawałową oraz odbywały się różnego rodzaju warsztaty.

Dzieci i młodzież miały również okazje spotkać się z bajkopisarzem panem Leszkiem Brągielem w Bibliotece Publicznej w Jugowie.

Podczas każdego spotkania w siedzibie Stowarzyszenia przygotowywane były II śniadania oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Posiłki organizowały panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa.

Ogółem z Ferii Zimowych skorzystało 55 dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 17 lat. Grupa wspaniale się zintegrowała mimo tych różnic wiekowych.

Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa przeznaczyło z własnych funduszy w sumie 760 zł na pokrycie kosztów Ferii Zimowych 2016.

Dziękujemy wszystkim dzieciaczkom za miło spędzone chwile, członkom Stowarzyszenia i przyjaciołom za pomoc i wsparcie. Dziękujemy sponsorom za dobre serca i hojne obdarowania. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda – za ciekawe warsztaty i wycieczki w których mogła wziąć udział spora część uczestników Ferii Zimowych 2016.

Dodaj komentarz