Podsumowanie wakacyjnego projektu

Projekt „Wakacje z diamentem muflona” – trwał od 1 lipca do 26 sierpnia.

W ramach projektu udało nam się zorganizować 7 z 8 zaplanowanych wycieczek w której wzięło udział ogółem 38 dzieciaczków. Rozdaliśmy 293 diamenty w tym 88 żółtych, 59 niebieskich i 146 czerwonych.

Realizacja projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia Nadleśnictwa Jugów. Serdecznie dziękujemy Panu Janowi Lenartowi – Nadleśniczemu Nadleśnictwa Jugów oraz Głównej Księgowej – Pani Joannie Tkaczyk – za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Dzięki Wam nasze dzieciaczki mogły skorzystać z wielu wakacyjnych wycieczek.

Wielkie podziękowania dla pana Michała Osowskiego właściciela firmy transportowej Tiger-Bus za profesjonalną obsługę naszych wakacyjnych wycieczek. 

Ponieważ nazwa projektu nawiązuje do diamentów nie wypadało rozpocząć wędrówek od miejsca unikalnego, mało znanego a znajdującego się na szczycie wzniesienia Lirnik w Jugowie zwanego Diamentowymi Skałami.

Kolejnym celem zdobywców Diamentu Muflona była ścieżka dydaktyczna ”Zębata”, biegnąca wokół góry Ostróg oraz zwiedzanie Fortu Ostróg w Srebrnej Górze. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Nadii Makuchowskiej za bardzo miłe przyjęcie naszej grupy.

22 lipca – na ten dzień niektórzy uczestnicy naszych wędrówek czekali z niecierpliwością, ponieważ celem kolejnej sobotniej wędrówki był masyw Kalenicy – drugiej pod względem wysokości grupy górskiej w Górach Sowich.

Z Królewskiego Lasu do Domowic – taki był tytuł kolejnej wyprawy, którą rozpoczęliśmy od kamieniołomu w Świerkach, a następnie, prowadzeni przez naszego przewodnika pana Zbigniewa Babiaka, przeszliśmy piękną, malowniczą trasą do Jugowa.

Kolejna wyprawa zatytułowana „Turystyczna pielgrzymka przez dwie wieże” pozwoliła nam zdobyć wieżę na  Górze Anny oraz wieżę widokowa na Górze Wszystkich Świętych.

Wielka Sowa nie mogła zostać ominięta przy realizacji projektu, dlatego też kolejna sobotnia wędrówka była właśnie tam.

Ostatnią wędrówkę rozpoczęliśmy od przejazdu szynobusem ze Zdrojowiska do Głuszycy – co bardzo ucieszyło naszych małych wędrowców – następnie udaliśmy się na Szczyt Rogowca, który zdobyliśmy po dwugodzinnej wspinaczce szlakiem rowerowym oznakowanym czarnym kolorem.

Trasy naszych wycieczek były połączeniem walorów widokowych szlaków turystycznych i ścieżek kolarskich, a czasem indywidualnych wariantów. Nasz przewodnik, pomysłodawca i współtwórca projektu – pan Zbigniew Babiak –  postarał się, aby trasy były bardzo zróżnicowane, nie tylko pod względem trudności, ale przede wszystkim pod względem walorów krajobrazowych i geoturystycznych, dzięki temu każda wycieczka była poznawczym odkryciem piękna otaczających nas gór.

Każdej wyprawie towarzyszyło ognisko z pieczeniem kiełbasek, oraz rozdanie naszym wędrowcom małych dyplomów potwierdzających udział w wycieczce oraz zdobytych w poszczególnych wyprawach diamentów.

Tylko jednej osobie udało się uczestniczyć we wszystkich wycieczkach i zdobyć największą ilość diamentów ( 7 żółtych, 3 czerwone i 8 niebieskich), a w związku z tym:

I miejsce i tytuł „Największego wakacyjnego wędrownika”zajęła  – Wiktoria Kuniczuk. (fot.Zbigniew Babiak)

II miejsce  i tytuł „Wielkiego wędrownika” otrzymali: Bartosz Kłysz  i Piotr Kuniczuk 

III miejsce i tytuł „Duży wędrownik” zdobyły aż 4 osoby: Peszek Maja, Tkaczyk Martynka, Kostrzewska Milenka i Kostrzewski Antoś.

Wszystkie dzieciaczki, czyli nasi „Mali wędrownicy”, otrzymały małe upominki. Na koniec podsumowania na wszystkich czekał słodki poczęstunek 🙂

Dziękuję bardzo serdecznie Członkom Stowarzyszenia: Izabeli Kuniczuk, Anicie Peszek, Monice i Rafałowi Żak, pani Grażynie Jurowicz oraz Alinie Pawłowskiej i Tomaszowi Banaś za opiekę nad dzieciaczkami i pomoc w organizacji wycieczek.

Dziękuję również naszemu Patronowi Medialnemu – czyli redakcji Tygodnika społeczno – kulturalnego „Noworudzianin” za relację z każdej naszej wędrówki.

Od czwartku – 7 września – ruszamy z różnorodnym warsztatami dla naszych milusińskich w ramach prowadzonej przez nas Świetlicy profilaktyczno – wychowawczej finansowanej przez Urząd Gminy Nowa Ruda.

Zapraszamy na zajęcia 🙂

 

Dodaj komentarz