Pokaz Haidong Gumdo

W czwartek, 8. czerwca, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jugowie dzieci, młodzież i rodzice uczestniczyli w pokazie i treningu tradycyjnej koreańskiej Sztuce Walki Mieczem poprowadzonej przez Pana Mariusza Bil – prezesa Polskiego Stowarzyszenia Haidong Gumdo.

Zajęcia były prowadzone w asyście 4 podopiecznych pana Mariusza w wieku 9-16 lat wśród których 3 z nich mają już tytuły Mistrzyń Świata Haidong Gumdo w swoich kategoriach.

www.haidong-gumdo.pl

Dzieci i młodzież w liczbie ok. 30 osób najpierw przystąpiła do rozgrzewki pod czujnym okiem Mistrza.

Młodzi adepci poznawali podstawowe słowa koreańskie, kroki i sposoby noszenia miecza, uderzenia i techniki tej tradycyjnej koreańskiej Sztuki Walki Mieczem.

Podejmowane były również próby precyzyjnego cięcia papieru drewnianym mieczem.

               

Obejrzeliśmy kilka pokazowych układów, techniki wyciągania miecza oraz uderzeń w piłeczki. Następnie w kilkuosobowych grupkach próbowaliśmy wspólnie utrzymać piłeczki co wymagało precyzji, skupienia oraz współpracy w zespole.

Ostatnim zadaniem były podejmowane próby gaszenia świec precyzyjnym cięciem drewnianym mieczem bez dotykania świecy i płomienia. To zadanie wymagało również skupienia i precyzji.

Dziękujemy Panu Mariuszowi Bil i wspaniałym dziewczynom z Polskiego Stowarzyszenia Haidong-Gumdo za wiele zabawy, radości i ciekawostek z tradycyjnej koreańskiej Sztuki Walki Mieczem.

Pan Mariusz zaprosił nas wszystkich na wydarzenie KOREA CAMP, które już 24. czerwca w Szalejowie Górnym. Dziękujemy i zapraszamy również Was wszystkich.

Dodaj komentarz