Powtórka z rozrywki

Miniony tydzień w Stowarzyszeniu Przyjaciół Jugowa rozpoczął się kalendarzowym Dniem Babci i minął pod znakiem realizacji na zajęciach różnorodnych form plastycznych, będących wyrazem podziękowania dzieci dla swoich ukochanych babci i dziadków. Jednak zasadniczym tematem warsztatów plastycznych było satyryczne i nieco humorystyczne kreowanie portretów seniorów za pomocą geometrycznej formy kolorowych kół. Wprawdzie sylwetki seniorów w niektórych kompozycjach obrosły sadełkiem jednak dzieci wiernie oddały wizerunek sylwetki człowieka, a co najważniejsze prace iskrzyły ciepłem i pogodą ducha przedstawionych dziadków i babci.

Oby dać odpocząć naszym dzieciaczkom od zajęć świetlicowych, w czwartek udaliśmy się do Sali Zabaw Bajkolandia w Nowej Rudzie. Każdy pobyt w Bajkolandii stawia pytanie opiekunom: Gdzie są granice eksploatacji tego tematu i tej formy rozrywki? Jedno jest pewne, że obiekt jest  generatorem energii i emocji dzieci, i w pewien sposób złodziejem czasu dla dorosłych.

Tym razem w grupie weteranów pojawili się nowicjusze, którzy wyszli z etapu raczkowania i pod opieką mam ostrożnie badali grawitacje oferowanych zabaw. Weterani szybko opanowali górne piętra zjeżdżalni i znikli. Tylko czasami nieoczekiwanie pokusili się o zjechanie na parter. żeby dosiąść dwukołowców i wykorzystując energię popychaczy  przemknąć slalomem wśród rozrzuconych klocków. Dla postronnego obserwatora zabawy, emocje dzieci przypominały pszczeli rój. Czasami  do jego wnętrza próbowały dotrzeć pojedyncze szerszenie podnosząc temperaturę zabaw. Pani Marzena, niczym zawodowy pszczelarz, podczas przerwy dokarmiła i napoiła rozpalone stadko. To była krótka chwila kiedy można było ujrzeć wszystkich uczestników wyjazdu w pełnym komplecie. Ostatnia godzina pobytu podkręciła tempo karuzeli zabaw zaczynających i kończących się błyskawicznie.  Ostatnie tęskne spojrzenia na kolorowy plac zabaw z lizakiem w ustach i mroźne powietrze przywróciło do rzeczywistości  z planami na następną okazję.

Relacja i fot. Zbigniew Babiak

Dodaj komentarz