Relaks feriowy

Ferie zimowe to czas, aby odpocząć od nauki i zajęć świetlicowych dlatego też w drugim tygodniu ferii Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa zorganizowało dwa wyjazdy: na lodowisko w Świdnicy oraz do kina MOK w Nowej Rudzie.

Jazda na łyżwach wychodzi nam już coraz lepiej, bo to już kolejny wyjazd na lodowisko. Ci, którzy jeszcze nie tak dawno, korzystali z pomocy „pingwinków” postanowili spróbować swoich sił bez wsparcia i całkiem nieźle im to szło 🙂 Oczywiście nie obyło się bez drobnych i niegroźnych upadków, ale żaden z nich nie zniechęcił do kontynuowania jazdy na łyżwach.

Po wtorkowej zaprawie łyżwowej na lodowisku w Świdnicy przyszedł czas na wyprawę do polarnej Arktyki. W czwartkowe południe zimowych ferii mocna ekipa świetlicowych weteranów zasiadła w trochę za dużych fotelach miejskiego kina aby poznać przygody dwóch polarnych misiów w Nowym Jorku. Jak to często bywa w amerykańskich kreskówkach tempo akcji jest oszałamiające a język głównych bohaterów filmu stoi na pograniczu słownictwa dzieci i dorosłych. Jasno wyeksponowano główny przekaz moralny, że nawet najbardziej uzdolniona jednostka nie jest w stanie pokonać przeciwności losu. Zintegrowana wysiłkiem całej grupy jest w stanie osiągnąć wszystko. Film zwraca także uwagę na wielki problem ekologiczny Arktyki – zanikanie pokrywy lodowej i wpływ tego zjawiska na życie tak sympatycznie przedstawionych w filmie królów polarnych pustkowi. W oczekiwaniu na przyjazd autobusu dzieci baraszkowały na śniegu niczym misie żądne przygód i szaleńczych filmowych akcji.