Sadzimy kwiatki na placu zabaw „Pod Dębem”

W czwartek 19 kwietnia otwarto oficjalnie plac zabaw „Pod Dębem” w Jugowie przy ul. Olimpijskiej, który przeszedł remont: zainstalowano nowe urządzenia dla dzieci, wysypano nową nawierzchnię na części placu. Koszt ponad 50 tysięcy zł z budżetu gminy Nowa Ruda.

W ten dzień przybyło na to miejsce 25 dzieci i dorośli ze świetlicy przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Jugowa.

Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Nowa Ruda, zakupiła 100 bratków na 100-lecie Niepodległości Polski.

Dorośli przekopali odpowiedni kawałek trawnika, wysypano ziemię do kwiatów, a dzieci po zaopatrzeniu się w rękawiczki ogrodowe, które otrzymaliśmy już rok temu od firmy FISKARS, samodzielnie sadziły kolejno kolorowe bratki, które upiększyły to miejsce.

Po wykonanej pracy, która przyniosła dzieciom wiele radości, dzieci otrzymały lody od Pani Wójt oraz, wraz z dorosłymi wolontariuszami, bawełniane egologiczne torby, które podarowano z urzędu gminy Nowa Ruda. Potem spędziły tam jeszcze sporo czasu korzystając z wszystkich atrakcji placu zabaw „Pod Dębem” na który zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy:
Adriannie Mierzejewskiej – wójt gminy Nowa Ruda, Agnieszce Burnos, Elżbiecie Kłysz, Paulinie Kostrzewskiej, Izabeli Kuniczuk, Monice Machniewicz, Agnieszce Matulewicz, Karolinie Rudnickiej, Joannie Szymczak. Marzenie Oleksy-Sarysz, Marcinowi Antosikowi, Zbigniewowi Babiakowi, Tomaszowi Banasiowi, Przemkowi Burnos za czynny udział w całej akcji.

Dziękujemy również Ryszardowi Czerewatemu za podarowanie i posadzenie krzewów ozdobnych oraz Dawidowi Saryszowi za fotorelację.

                     

Dodaj komentarz