Siewcy mydlanych baniek

Jesienną ponurość dnia spróbował rozświetlić Pan Przemek Burnos, który z naręczem leszczynowych prętów, niczym wytrawny tropiciel, tłumaczył dzieciom zasady konstrukcji wędziska do puszczania dużych baniek. I poszły w ruch nożyczki i kolorowe kokardki.

Każde dziecko pragnęło jak najciekawiej i najpiękniej ozdobić kijki. Wolontariuszki dzielnie wspierały ambicje kolorystyczne energicznych konstruktorek. Ostatni element  zabawki Pan Przemek wiązał osobiście nobilitując powstałe „cudeńko” do prób eksperymentalnych.

Jedno z pomieszczeń świetlicy zamieniło się w poligon, na którym przebiegał instruktaż i testowanie prac dzieci. Mknęły po pomieszczeniu serie kształtnych banieczek, baniaste kulfony, zdeformowane monstra – tworzone przez energiczne ruchy artystów mydlanej sztuki.

Czwartkowe popołudnie w świetlicy stowarzyszenia to już tradycyjne spotkania z edukacją filmową i jej mentorem Panem Piotrem Mrozem.

Pan Piotr podczas warsztatów przedstawił  krótki instruktaż filmowy o sztuce tworzenia filmu i postawił uczestnikom zajęć zadanie opracowania roboczego scenariusza do swojego dziełka. Nie będą to chyba tylko efemeryczne bańki mydlane lecz ciekawe i  dziecięce spojrzenia na nasz dorosły świat.

Kolejne zajęcia w świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa w poniedziałek – 9 października 🙂

Dodaj komentarz