Temperamenty jesieni

Poniedziałkowa aura przyniosła smętny obraz jesieni. Podmuchy wiatru ze śniegiem kazały zapomnieć o spektaklu natury zwanym złotą jesienią, który jeszcze do niedawna bawił w krajobrazie i czarował nasze oczy.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Ale nie zawsze. Bowiem tematyka warsztatów plastycznych dotyczyła tego okresu jesieni. Pomieszczenie świetlicy stowarzyszenia zamieniło się w jesienny las zasypany kolorowymi liśćmi. Dosłownie! Z kartonowego pudła posypały się nie tylko liście ale także gałązki, kasztany i wszystko to, co dzieci zebrały podczas spacerów.                                       

Zebrane elementy jesiennej scenografii stały się mediami plastycznym, z których uczestnicy zajęć w formie pracy grupowej, tworzyli na tablicach malarskich kompozycję techniką asamblażu. Wcześniejsze zajęcia, których efektem było powstanie pięknych symboli jesieni prezentowanych na świetlicowej gazetce, pozwoliły oswoić się dzieciom z tematyką zagadnienia. Najtrudniejszą sztuką było ułożenie kompozycji i przyklejenie wybranych elementów.

Powstały inspirujące obrazy w konwencji 2D. Inspiracja młodych artystów nie zna granic. Nowe pomysły mogą zmienić kompozycję i końcową wymowę oraz treść ukończonego dzieła. Sztuka jest również szkołą myślenia.

Kolejne zajęcia w świetlicy profilaktyczno – wychowawczej w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa już w czwartek – 6 listopada 🙂

 

 

Dodaj komentarz