Tłustawe inspiracje

Dominantą tygodnia był wizualny i zapachowy obraz rozlewającego się w wodzie tłuszczu, tworzący niesamowite kolory i kształty pływających faworków, oponek i wypasionych brązowych pąków.

Poniedziałkowe warsztaty chemiczno – plastyczne wyeksponowały możliwość zastosowania lakieru do paznokci w kolorowaniu powierzchni szklanych i plastykowych w sposób efektowny, a zarazem przypadkowy. Emulsje do paznokci  zachowują się w wodzie jak krople tłuszczu. Dają się ze sobą mieszać i nie ulegają rozpuszczeniu. Wystarczy kolorową zawiesinę lakieru, ukształtowaną wykałaczką, zdjąć na powierzchnię naczynia techniką zanurzenia. Pani Marzena, demonstrując zakres czynności, uzyskała niesamowite efekty barwne szybko przeniesione na powierzchnie plastykowych naczyń. Dokonania dzieci  również wzbudziły uznanie. Zamiłowanie do pstrokacizny i zbyt wolne tempo tworzenia zawiesiny nie pozwoliło już osiągnąć  małym artystom tak wspaniałych efektów na powierzchni szklanki, ale ich wzory wyszły również bardzo okazałe.

Czwartek był wielka gałą ku czci pączka. Jego zapach i różnorodność kształtów powitał wszystkich przybyłych na zajęcia. Pozwolił w miarę sprawnie  zapoznać dzieci ze scenariuszem przygotowywanego przedstawienia i oprawą muzyczną. Zainspirował również do zrealizowania rysunkowej humoreski na temat bohatera i istoty  tego niebywale  ociekającego tłuszczem dnia 😉

Relacja i fot. Zbigniew Babiak

Dodaj komentarz