Tydzień grafiki medialnej

Tak się jakoś złożyło, że zajęcia plastyczne, które odbyły się 22 lutego w świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa, połączyła wspólna nić przewodnia grafiki medialnej. Projektowanie kartki świątecznej oraz street art, łączy skomplikowany proces budowania koncepcji przekazu w możliwie najprostszy sposób.

W przypadku kartki świątecznej tradycyjna symbolika świąt ukierunkowuje plastyczny obraz projektu. Sztuka street artu przekazuje swoją osobowość poprzez kolorystykę i kształtowanie liternictwa. Działania artystyczne doskonaliły estetykę wykonania pracy i dobór symboliki do konkretnego pomysłu. Punkt widzenia dzieci czasami błądzi po ścieżkach nadmiaru treści i niedbalstwem wykonania.

Z tym samym problemem na czwartkowych zajęciach filmowych spotkał się Pan Piotr, który bardzo cierpliwie kończył tematykę slow motion. Trudny był to orzech do zgryzienia dla uczestników zajęć, bowiem z biegiem czasu  założony scenariusz puchł od nadmiaru pomysłów, wielkich i szalonych kreacji aktorskich, które rozsadzały ramy konwencji planu filmowego.

Od 1 marca rozpoczynamy cykl warsztatów wielkanocnych 🙂

     

Dodaj komentarz