Wakacyjne miraże

W poniedziałek -3 września, po wakacyjnej przerwie – rozpoczęliśmy kolejne warsztaty oraz gry i zabawy świetlicowe. Przypominamy, iż spotykamy się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i czwartki 🙂

Tropikalne wakacje zakończyły się i dzieci choć z niechęcią przystąpiły do mrówczej pracy szlifowania i pogłębiania nowej wiedzy i umiejętności w szkole. Również w świetlicy stowarzyszenia zainaugurowano zajęcia z nowymi adeptami poznawania zabaw edukacyjnych.

Atmosfera wakacyjnych wojaży sprzyja wykorzystaniu wspomnień i wrażeń dzieci do tworzenia kompozycji marynistycznych. Obok wrażeń dzieci przywiozły muszle a nawet morski piasek. W ubiegłym tygodniu na zajęciach poniedziałkowych dokończono zaległe prace malowania na szkle farbami witrażowymi a spotkanie czwartkowe rozpoczęło cykl  zajęć plastycznej zabawy z piaskiem i muszlami. Dzieci starały się bardzo zamienić pomieszczenie świetlicy w dziką plażę ale większość piasku wylądowała na kartce papieru przyklejona klejem i uzupełniona zróżnicowanymi muszelkami. Nad linią horyzontu dominowało niebieskie niebo bez gwiazdkowego słoneczka. To było główne założenie realizowanej wizji brzegu morskiego.

relacja – Zbigniew Babiak

fot. Marzena Sarysz

Dodaj komentarz