Walentynkowa Gala

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia był walentynkowy i zarazem karnawałowy bal. Ale zanim nastąpił czas zabawy musiał zaistnieć czas próby czyli wykazania się starannością i zmysłem kolorystycznym podczas poniedziałkowych zajęć. Ich tematem było wykonanie podręcznego niezbędnika biurowego z prostych materiałów. W tym przypadku wykorzystano rolki po papierze toaletowym, które uczestnicy zajęć musieli pokolorować i przykleić do stabilnej i estetycznej podstawki z tektury. Miejmy nadzieję, że odtąd poniewierające się pod stołem kredki i ołówki znalazły swoje miejsce.

I wreszcie nadszedł czwartek. Dzieci i rodzice włożyli sporo wysiłku w przygotowane kreacje, żeby zabłysnąć i zmylić wychowawców w ten niepowtarzalny wieczór zawładnięty przez ekspresowego i bezkompromisowego wodzireja imprezy-Przemka. Przybyli na zabawę królowie i cały tabun księżniczek i czarownic, zwierzęta z dżungli i potwory rodem z kosmosu, które Przemek obłaskawił rytmami dynamicznej muzyki i niezliczoną ilością tanecznych konkursów. Również dorośli przybrali hawajskie rekwizyty zabawy z panamskimi kapelusikami i polinezyjskimi naszyjnikami. Przemyk słynący z magii mydlanych baniek  rozszerzył  swój czarodziejski repertuar o tworzenie niepowtarzalnych balonowych koron, którymi obdzielał mistrzów parkietu.

Końcowym i uroczystym elementem balu było wręczenie nagród najbardziej aktywnym i sumiennym uczestnikom zajęć świetlicowych. Laureatki: Justyna, Kaja i Marika miały wprawdzie podczas ceremoniału dość wieloznaczne miny, ale upust swojej radości pokazały w ostatnich pląsach zabawy.

Relacja – Zbigniew Babiak

fot. Monika Żak

fot. Zbigniew Babiak

fot. Grzegorz Matulewicz

Dodaj komentarz