Warsztaty decoupage

Dzisiaj, tj. 20 października 2016 roku, po raz pierwszy w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa odbyły się Warsztaty Decoupage, które poprowadziła pani Anna Kozioł, a po przerwie trochę ruchu w rytm muzyki zapewnił dzieciaczkom Szymon Majkrzak. 

Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” co znaczy wycinać. Decoupage jest to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię z drewna, metalu, szkła, plastiku lub ceramiki wzoru  wyciętego z np. z papierowej serwetki. Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.

Dzisiaj dzieci i młodzież zapoznały się z podstawowymi zasadami wycinania i naklejania serwetek. Pracowaliśmy na papierowych talerzykach, ale były też osoby, które próbowały ozdobić szklankę lub talerz ceramiczny.

Aby trochę oderwać od pracy i rozruszać uczestników warsztatów Szymon przygotował mini zumbę. Była to super zabawa, za która bardzo dziękujemy 🙂

Na kolejnych warsztatach decoupage ( które już w listopadzie) będziemy robić drewniane zakładki do książek oraz będziemy kontynuować prace na szklankach i zwykłych talerzach.