Warsztaty plastyczne – quilling

W czwartek, 22 września, w siedzibie Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa odbyły się kolejne warsztaty plastyczne, prowadzone przez panią Agnieszkę Koćmirską i Marzenę Oleksy-Sarysz, na których dzieci i młodzież poznały tajniki metody – quilling, oraz warsztaty taneczne, które poprowadził Szymon Majkrzak.

Quilling – jest to technika, polegająca na tworzeniu ozdób przy pomocy wąskich paseczków z kolorowego papieru. Zwija się je, formuje, nadając niepowtarzalne ale zamierzone kształty. Metoda ta niezwykle rozwija zdolności manualne oraz pobudza wyobraźnię.

Szymon Majkrzak – nasz ubiegłoroczny uczestnik warsztatów, podjął wyzwanie prowadzenia warsztatów tanecznych. Na pierwszych zajęciach dzieciaczki mogły spróbować zatańczyć układ, który był prezentowany podczas Jarmarku Wiosennego. Na kolejne warsztaty taneczne Szymon przygotowuje  zumbę dla dzieci oraz proste i wesołe układy taneczne. Zapowiada się bardzo ciekawie.

Na warsztatach gościliśmy siedmioosobowa grupę z Klubu Wolontariuszy „Uśmiech serca”, która bardzo chętnie pomaga w pracach naszym najmłodszym uczestnikom warsztatów. Bardzo serdecznie dziękujemy 🙂

Kolejne warsztaty odbędą się w poniedziałek – 26 września. ZAPRASZAMY.

 

 

 

Dodaj komentarz