Warsztaty plastyczne w plenerze

Warsztaty  plastyczne w plenerze

„Podróż w magiczny świat kolorów”

Zasadniczym celem zajęć była kolejna zabawa kolorystyczna z użyciem nowych mediów artystycznych – farby emulsyjnej oraz płyty pilśniowej.

Piękne iście letnie popołudnie zapraszało do organizacji zajęć na murawie boiska szkolnego. Poza tym używanie farb emulsyjnych w ferworze pasji twórczej czasami jest dość niebezpieczne – dla ciała jak również letnich ubranek młodych twórców o czym się wkrótce przekonali. Innym celem warsztatów była praca grupowa w procesie twórczym. Jak to bywa w życiu pojawili się soliści z przekonania oraz dyktatorzy, próbujący narzucić partnerom swoją wizję kolorystyczną.

Na zajęciach używano farb emulsyjnych, których kolory kryły się pod magicznymi nazwami – piasek Sahary, złoto Toskanii itd. Subtelności kolorystyczne głownie pastelowe ukryte pod tymi nazwami okazały się wielką niespodzianką dla dzieci założoną programowo przez prowadzącego zajęcia. Proces twórczy artysty wyczerpuje nie tylko psychicznie ale również fizycznie, toteż stół biesiadny na murawie przygotowany przez niezawodne panie: Marzenę, Izę i Monikę cieszył się olbrzymim powodzeniem.

Wykonane zestawienia kolorystyczne posłużą do tworzenia właściwej kompozycji dzieła. Niektóre prace są już zarysem kompozycji opartej wyłącznie na magii plam.

Prowadzący zajęcia: Zbigniew Babiak

Dodaj komentarz