Wigilijna pastorałka

W Wigilię Bożego Narodzenia
Gwiazda Pokoju drogę wskaże.
Zapomnijmy o uprzedzeniach,
otwórzmy pudła słodkich marzeń.
Niechaj Aniołki z Panem Bogiem,
jak Trzej Królowie z dary swymi,
staną cicho za Twoim progiem,
by spełnić to, co dotąd było snami.
Ciepłem otulmy naszych bliskich
i uśmiechnijmy się do siebie.
Świąt magia niechaj zjedna wszystkich,
niech w domach będzie Wam jak w niebie…

Wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia życzy Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa.

 

W najkrótszy dzień roku, w sali wiejskiej ”Jugowianka”, odbyło się spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa.

Dla wielu uczestników i zaproszonych gości był to wieczór pokoleń. Pięknie  udekorowana sala zapraszała swoim klimatem do przeżycia radosnych i odświętnych chwil. Kolędy zaśpiewane grupowo przez dzieci, przy akompaniamencie gitarowego tria kierowanego przez Panią Anię, zachęciły do występów solowych i rozszerzenia repertuaru.

Dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń było wzruszającym momentem spotkania. Nadeszła jednak tak długo oczekiwana przez dzieci chwila, kiedy ledwo mieszcząc się w drzwiach do sali wkroczył Mikołaj dzielnie podpierany przez asystentkę i Pana Przemka. Worek z prezentami miał pokaźny i wyjątkowo ciężki. Dodając sobie odwagi rozpoczął surowo. Wręczając prezenty pytał i żądał ale dzieci, nie w ciemię bite, sprostały sztuczkom białego brodacza. Nikt nie został potraktowany rózgą, a prezenty otrzymali również zaproszeni goście – Koło Gospodyń Wiejskich oraz  Klub Seniora ”Wrzos”. Medialny show w postaci sesji fotograficznej zakończył pobyt lapońskiego przybysza.

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali członkowie Koła Gospodyń Wiejskich. Pan Tadeusz, jedyny męski rodzynek zespołu, dziarsko basował. Szkoda, że bez dźwięków swojej fantastycznej ludowej gitary.

Kolędowanie, częstowanie się pysznymi wypiekami, wspomnienia trwałyby do dnia Adama i Ewy gdyby nie realia rzeczywistości. Jest taki dzień, jeden w roku, gdzie każdy każdemu śle słowem i sercem życzenia z przeszłości w przyszłość. To był ten dzień 🙂

Relacja i fot. Zbigniew Babiak

fot. Anna Kozioł

 

Dodaj komentarz