WOŚP w Jugowskim Gimnazjum

Już 25 lat gra Wielka Orkiestra, którą dyryguje niestrudzony, niezastąpiony  i jedyny w swoim rodzaju Jerzy Owsiak. W tym roku, w silnym składzie, do wspólnego grania, przyłączyła się społeczność Jugowa.

W gimnazjum zorganizowano wernisaż Zbigniew Babiaka „Mistyka gór”. Jeden z przekazanych przez autora obrazów został wylicytowany za kwotę 200 zł, która zasiliła konto WOŚP-u.

Podczas wspólnie spędzonych chwil można było zakupić domowe wypieki ufundowane przez przedstawicieli Rady Rodziców na czele z przewodniczącą Urszulą Siwką.

Bajkowe królestwo dla dzieci zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Jugowa z prezesem Marzeną Oleksy- Sarysz oraz Anną Majkrzak i Moniką Żak. Milusińscy stawali się wymarzonymi postaciami z bajek (malowanie buziek), wykonywali przepiękne płasko- rzeźby z masy solnej oraz uczestniczyli w mini-zumbie przygotowanej i poprowadzonej przez Szymona Majkrzaka.

W tym samym czasie, na sali gimnastycznej, odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej.  Dziękujemy Pani Adriannie Mierzejewskiej Wójtowi Gminy  Nowa Ruda za ufundowanie przepięknych statuetek, które wręczono trzem najlepszym drużynom.  Organizatorzy sportowych zmagań: Jarosław Hosek i Marcin Antosik czuwali nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek.

Nie zabrakło ciepłego poczęstunku. Zupa gulaszowa przygotowana przez tim Lucyny Prokop- Bazały stała się hitem jugowskiego grania.

Podczas 25 Finału byli z nami strażacy z OSP Jugów. Prezes Zenon Kowalczyk z druhnami  Młodzieżowej  Drużyny Pożarniczej przygotowali pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli nasze wolontariuszki osiągnęły następujące wyniki: Karolina Muzyka- 1708, 42 zł, Natalia Muzyka- 1280, 30 zł. Wynik Karoliny uzyskał II miejsce wśród ponad 50 wolontariuszy Sztabu Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowej Rudzie.

Organizatorzy jugowskiego grania z Jurkiem Owsiakiem dziękują wszystkim darczyńcom. Kolejny raz potwierdzacie Państwo swoją postawą, że wasze serca są wielkie. Się Ma!

Autor tekstu – Bożena Sołek-Muzyka, fot. Marzena Oleksy-Sarysz

Dodaj komentarz