Zajęcia eksperymentów artystycznych

Materiały przekazywane stowarzyszeniu przez darczyńców są czasami wdzięcznymi mediami plastycznymi, które pozwalają łączyć różne techniki plastyczne i organizacje pracy.

Tym razem wykorzystano do zajęć plastycznych formy wykonane z płyty dyktowej. Podział ról w pracy grupowej wyeliminował dyskomfort tworzenia dużych kompozycji, których się dzieci boją.

Podstawowym zadaniem było ułożenie na tablicy malarskiej kompozycji z otrzymanych elementów. Utrzymujący się od dłuższego czasu stan permanentnej niepogody wpłynął na wybraną letnia tematykę – kwiecistej łąki.

Skomponowane gąszcze dzikich kwiatów z perspektywy żaby mali artyści przyklejali do tablicy. Następnym etapem twórczym będzie efektowna kolorystyka.

Pan Piotr podczas warsztatów filmowych przeprowadził również swoisty eksperyment artystyczny zamieniając dzieci w aktorów. Przejęci aktorzy długo przed występem przygotowywali się do opracowanych ról, a szczególnie Antoś który wytrwale trenował mimikę twarzy w każdej sytuacji i wszędzie. Również Ola ze swoją kompanią nie zawiodła. Przedstawione obrazy z planu filmowego, też na zasadzie eksperymentu, zawdzięczamy umiejętnościom fotograficznym nastoletnich artystów.

Dodaj komentarz