Zebranie Członków Stowarzyszenia

W piątek – 27 stycznia – odbyło się pierwsze w tym roku zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa. Celem zebrania było omówienie i podsumowanie naszych działań w roku 2016. Na dzień dzisiejszy w stowarzyszeniu działa 35 Członków.

Podsumowanie działalności
Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa za rok 2016

Rok 2016 był rokiem bardzo pracowitym dla naszego Stowarzyszenia. Udało nam się zorganizować 66 przeróżnych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Wśród nich były między innymi warsztaty plastyczne, taneczne, kreatywne, krawieckie, kulinarne, ceramiczne, warsztaty „W krainie miodu”, warsztaty wielkanocne i bożonarodzeniowe oraz wiele innych. W ciągu roku z warsztatów skorzystało ok. 70 dzieciaczków ( 55 dzieci nie tylko z Jugowa, ale również przyjezdne skorzystało z ferii organizowanych w siedzibie Stowarzyszenia przez nas i Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda).

W chwili obecnej na warsztaty zapisało się 37 dzieci. Grupa ta, regularnie korzysta
z atrakcji jakie im przygotowujemy. W trakcie trwania zajęć dzieci i młodzież otrzymują posiłek. Są to najczęściej kanapki, owoce i od czasu do czasu słodycze.

Dzięki dobrej współpracy z Salą Zabaw ”Bajkolandia” i Tiger Bus, dzieci dwa razy były na sali zabaw, starsza grupa była na kręglach. Byliśmy również w kłodzkim kinie na bajce „Były sobie człowieki”, odwiedziliśmy Nadleśnictwo w Jugowie oraz Muzeum Kopalni Węgla w Nowej Rudzie.

Wielkim naszym sukcesem była organizacja Jarmarku Wiosennego, który zgromadził sporą część mieszkańców Jugowa. Nie udało by się tego osiągnąć, gdyby nie współpraca ze wspaniałą społecznością naszej miejscowości czyli z KGW „Jugowianki”, Klubem Seniora „Wrzos”, Publicznym Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich z Jugowa, Zespołem Szkół Nr 1, Sołtysem Jugowa, Klubem Wolontariuszy „Uśmiech serca” oraz Młodzieżową Drużyną Pożarniczą i Strażą z Jugowa.

Uczestniczyliśmy w Wystawie stołów wielkanocnych w Bożkowie, oraz
w Jarmarkach bożonarodzeniowych w Srebrnej Górze i Ścinawce Średniej.

Zorganizowaliśmy dwie zabawy dla dorosłych – Zabawę Karnawałową
i Andrzejkową, oraz ognisko na Przełęczy Jugowskiej na zakończenie lata.

Część Członków Stowarzyszenia skorzystała z wyjazdu dla dorosłych na warsztaty serowarskie do Lutomierza.

 

Sprawozdanie Skarbnika
Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa
za rok 2016

Rok 2016 rozpoczęliśmy z saldem 1 010,02 . Z tytułu składek, wpłacanych do moich rąk oraz wpłacanych bezpośrednio na konto, nasz dochód wyniósł 2 600 zł. Z tytułu kapitalizacji odsetek na koncie w ciągu roku przybyło nam 13 groszy.

W ciągu roku otrzymaliśmy kilka darowizn na łączną kwotę 5 520 zł (pięć tysięcy pięćset dwadzieścia zł):

  • Nadleśnictwo Jugów – 1 500 zł,
  • Nadleśnictwo Wałbrzych – 2 000 zł,
  • Zakład Wodociągów i Kanalizacji – 400 zł,
  • Sala Zabaw Bajkolandia – 500 zł,
  • Tiger – Bus – 300 zł,
  • Jugowianie – 820 zł

Łączny dochód za rok 2016 wyniósł 9 130,15 zł.

Rok 2016 był również rokiem inwestycji. I tak z darowizny od Tiger Bus zakupiliśmy wizytówki, na stowarzyszeniowy baner otrzymaliśmy darowiznę od Sali zabaw Bajkolandia. Z darowizn od Nadleśnictwa Jugów i Wałbrzych zakupiliśmy między innymi zmywarkę z funkcją wyparzania , wykładzinę do kuchni , niezbędne akcesoria do kuchni oraz dołożyliśmy do materiałów na remont naszych pomieszczeń . Wykupiliśmy przedłużenie domeny www.przyjacielejugowa.pl na kolejny rok. Spora część środków została wydana na zakup niezbędnych materiałów do prowadzenia warsztatów oraz na wyżywienie, które dzieci otrzymują na spotkaniach. Ogólnie nasze wydatki wyniosły 7 915,39 zł. Nowy 2017 rok rozpoczęliśmy z saldem 1 214,76 zł.

……………………………………………………………………………………………..

Przed nami kolejny rok działalności. Od stycznia kontynuujemy prowadzenie warsztatów dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki – w godzinach od 15.00 do 17.00.

W sobotę – 4 lutego – w Sali wiejskiej „Jugowianka” nasza sekcja imprezowa organizuje Zabawę karnawałową dla dorosłych.

Przed nami również II Jarmark Wiosenny, który w tym roku odbędzie się w maju 🙂

Dziękuję całej stowarzyszeniowej grupie za to, że jesteście, za poświęcony czas, za pomysły i pomoc w organizacji naszych przedsięwzięć. Dziękuję wszystkim darczyńcom za wspieranie naszych inicjatyw. Bez Was nie byłoby to możliwe. Życzę sobie i wszystkim Członkom dożo zdrowia, wytrwałości, fajnych pomysłów na naszą działalność oraz pomocy w ich realizacji.

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Marzena Oleksy-Sarysz

 

Dodaj komentarz